TÜRK PATENT Bilgi ve Döküman Birimi

Samsun Üniversitesi TÜRK PATENT Bilgi ve Döküman Birimi Hakkında

Üniversitemiz ile Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRK PATENT) arasında 19.04.2020 tarihinde imzalanan protokolle birlikte SAMÜ-TTO içerisinde TÜRK PATENT Bilgi ve Doküman Birimi hayata geçirilmiştir.

Bilgi ve Doküman Birimi ile ilgili faaliyetler SAMÜ-TTO tarafından koordine edilmekte olup, akademisyenlere, sanayicilere, öğrencilere ve girişimcilere sınai haklar konusunda bilgi ve destek sağlanmaktadır. Birim; yenilikçi kültürün oluşturulması, markalaşma çabalarının desteklenmesi, katma değeri yüksek buluş ve tasarımların üretilmesi konularında önemli katkılar sağlamayı hedeflemektedir.

Fikri ve sınai hakların etkin bir şekilde korunmasına ilişkin çalışmaların bir parçası olan bu birim sayesinde öğretim elemanları ve girişimciler; sınai mülkiyet haklarına ilişkin her türlü bilgi ve dokümana, ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve yayınlara ulaşabilmektedirler.

SAMÜ-TTO Türk Patent Bilgi ve Döküman Birimi sorumlularıyla görüşerek sınai haklar konusunda destek alabilirsiniz. Ayrıca birimimiz tarafından patent veri tabanlarında araştırma yapılması için uygun ortamın tesis edilmesi konusunda destek sağlanmaktadır. Bu bağlamda, ilgililer birimimiz hakkında daha detaylı bilgi almak üzere yönetim binasındaki SAMÜ-TTO Türk Patent Bilgi ve Döküman Birimini ziyaret edebilirler.

Samsun Üniversitesi TÜRK PATENT Bilgi ve Döküman Birim Sorumluları

Doç. Dr. Cumhur TÜRK Öğr. Gör. Tuba YILDIZ
cumhur.turk(at)samsun.edu.tr tuba.yildiz(at)samsun.edu.tr
03623130055 / 1513 03623130055 / 2604

 

İletişim

Adres: Samsun Üniversitesi Canik Yerleşkesi A Blok 3. Kat

Telefon: 0 (362) 313 0055 – 2604